Letnie imprezy pod namiotem

Lato to pora roku pełna imprez i różnego rodzaju wydarzeń rozrywkowych, towarzyskich i kulturalnych. Latem odbywa się najwięcej ślubów, w ogrodach organizuje się wielkie pikniki, w kurortach festyny. Okazji do celebrowania różnego rodzaju zdarzeń jest mnóstwo, szczególnie o tej porze roku. Latem wszyscy jesteśmy gotowi do uczestniczenia w miejskich imprezach i firmowych eventach. Wakacje sprzyjają wychodzeniu z domu – optymalna temperatura, długi dzień, dużo wolnego czasu – wszystko to sprzyja życiu towarzyskiemu toczącemu się pod chmurką.

 

Letnie imprezy w kurortach pod namiotem

Przyjęło się już od wielu lat, że miasta typowo turystyczne prześcigają się w organizowaniu różnego rodzaju imprez przeznaczonych głównie dla turystów. W naszym klimacie największą trudność w organizacji imprez masowych w kurortach sprawia pogoda. Potrafi zniszczyć każdą, nawet zaplanowaną do ostatniego punktu imprezę. Dlatego, planując otwarte dla publiczności wydarzenie kulturalne, zawsze należy mieć plan B i opracowany program przeniesienia imprezy do wolnostojącego namiotu. Dzisiaj firm wypożyczających namioty jest bez liku, należy tylko sprecyzować dość dokładnie swoje oczekiwania.

Impreza pod namiotem

Impreza pod namiotem może wyglądać w zupełnie dowolny sposób, wszystko zależy od cech namiotu. Gdy impreza organizowana jest w znanym kurorcie, należy spodziewać się naprawdę sporej widowni. Namiot zatem powinien być wystarczająco obszerny. Niektóre z typów namiotów pozwalają na swobodne powiększanie w miarę przypływu widowni. Oczywiście nie w trakcie imprezy, ale w krótkim czasie przed jej terminem. Swobodne dostawianie kolejnych przęseł umożliwia bezkolizyjne powiększanie namiotu.

Wiele modeli umożliwia błyskawiczne otwarcie ścian, co można wykonać nawet wtedy, gdy w namiocie jest publiczność czy goście. Umożliwia to dostęp świeżego powietrza i zwiększenie powierzchni całej imprezy.

Namiotowy catering

W wielu przypadkach ważną częścią imprezy jest catering. W przypadku miejskich imprez w kurortach bardzo często ta część należy do sponsora, który w ten sposób sprzedaje swoje produkty, najczęściej piwo. Wówczas w taki sposób organizuje się wnętrze namiotu, aby stworzyć swobodny dostęp do miejsca cateringu, a jednocześnie przygotować miejsce do tańca czy biesiadowania.

Festyny rzemiosła

Kurorty wręcz prześcigają się w pomysłach na przyciągnięcie turystów, stąd ogromna różnorodność letnich imprez. Jednym z popularniejszych sposobów jest organizacja festynów, gdzie prezentuje się najważniejsze dla regionu rzemiosło lub jego regionalną kuchnię. Jednocześnie prowadzi się sprzedaż przedmiotów i produktów spożywczych. Najczęściej taka forma prezentacji produktów regionalnych w regionie odbywa się w namiotach handlowych lub eventowych, by deszcz nie zalewał towarów. Namiot dobiera się w różny sposób – albo całość imprezy mieści się w połączonych ze sobą namiotach, albo tylko stoiska znajdują się pod dachem namiotu, a zwiedzający przemieszczają się już pod chmurką. Każde rozwiązanie może okazać się wystarczające. Namioty zapewniają ochronę przed deszczem czy skwarem.

Źródło: DasCompany.com – pawilony ogrodowe

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *