Doradztwo podatkowe Tychowo

podatek

Oto kolejny z serii artykułów dotyczących nowości w naszym niemal w 2019 roku. Prawnicy powinni stanowić czujni, gdyż zmiany dotyczą wielu sfer życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i nauki. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Kalisz Pomorski

Kolei w niemal w 2019 roku!

aasa dla biznesu
aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jedne z powszechnie stosowanych walut internetowych. Zajmują się one wysokim zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku poprawiłyby się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do tego, że część kolei jest niebezpieczna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że niekonieczne będzie obecnie składanie corocznych deklaracji w Urzędzie Skarbowym. Obecnie w początkowym roku z obecnego ułatwienia jest zastosować ponad 4 miliony polaków. Nie więcej działalności będą lekki firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.
Nowe zasady kontroli a prowadzenie firmy

Zmiany, które odnalazłyśmy się w ustawie o Własnej Administracji Skarbowej, wprowadzają pewne zasady kontroli na legitymację. Znacznie prosto będzie skontrolować danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Zobacz również porównanie chwilówek

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z niedawnego roku mają przenieść swój skarb do całkiem innego państwa, będą musiały zapłacić podatek o firmie exit tax. Dla części osób będzie on liczył 19%. Dodatkowe koszty poniosą i osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tegoż nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz podzielenie na raty.
Zwrot wpłaconego podatku

Poprawiłyby się równie zasady rozliczania podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może dotknąć jego zwrotu. Każdy podatnik będzie potrzebował spełnić kilka nowych obowiązków i dostarczyć dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty. Najpoważniejszym kłopotem w ostatnim fakcie może objawić się skompletowanie i zapewnienie dokumentacji, która zawierać musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.

Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe mieć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie wynosiła 225 zł. Wzrost kar uzależniony jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary uwzględnia się możliwości materialne rodziny i status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto mieć, że sprzedaż samochodu będzie mniej opłacalna dodatkowo. W roku 2019 zamieniły się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Ciężko będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą więcej ci przedsiębiorcy, jacy będą wybierali sprzedać samochód lub całą flotę.

Wyższe stawki ZUS

Składniki ZUS dla osób prowadzących kampania gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o prawie 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna stawka wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie więc raczej więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa cena to 14,70 brutto. Bierze toż wpływ na wiele świadczeń, które w roku bieżącym będzie trzeba zdać na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Ińsko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *